Sağlıklı Yaşam İçin Herşey


Glütensiz Besinler

Glütensiz besinler genellikle çölyak hastaları tarafından tüketilen besinlerdir. Çölyak hastalığı glüten hassasiyeti olarak nitelendirilebilir.

Glütensiz beslenme çölyak hastaları dışında kilo vermek isteyen kişiler tarafından da dönemsel olarak uygulanabilen bir beslenme şeklidir.

Glütensiz Besinler Nelerdir?

Glütensiz Proteinler Nelerdir?

Alabalık, somon, mahi mahi, ringa, lagos, sardalya siyah morina balığı gibi balık türlerinin yanı sıra midye, istiridye, yengeç, karides, ıstakoz gibi yumuşakça ve kabuklular da glütensiz besinler arasındadır.

Ayrıca ot ile beslenen hayvanların etleri, av hayvanları, kümes hayvanları ( hindi, tavuk, ördek vb. ), yumurta da glütensiz hayvansal protein içeren besinlerdir.

Glütensiz Sebzeler Nelerdir?

Sebze grubu içerisinde yeşil yapraklı sebzeler glüten içermeyen besinlerdir. Kıvırcık salata, marul, brokoli, ıspanak, karalahana, pazı, yonca filizi, brüksel lahanası, kuşkonmaz, yeşil fasulye, maydanoz, taze soğan, tere, rezene, pırasa gibi yeşil yapraklıların yanında beyaz lahana, karnabahar, soğan, sarımsak, arpacık soğanı, mantar, enginar, çin lahanası, kereviz, şalgam, turp, Meksika turpu, salatalık, bal kabağı, kırmızı biber, domates, patlıcan, yeşil biber ve su kestanesi de glüten içermeyen sebzeler arasında yer almaktadır.

Glütensiz Sağlıklı Yağlar Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı başta olmak üzere, saf zeytinyağı, susam yağı, ot ile beslenen hayvanların iç yağları, ghee ( hayvansal Hint yağı ), avodako yağı, badem yağı, cevizyağı glüten içermeyen ve tüketimi serbest yağlar arasındadır.

Glütensiz Meyveler Nelerdir?

Düşük şeker oranına sahip avokado, limon, misket limonu glütensiz meyveler arasındadır. Bununla birlikte üzüm, kayısı, mango, papaya, kavun, ananas ve kuru erik de glütensiz meyvelerdendir ancak bu meyvelerin ölçülü olarak tüketilmesi önemlidir.

Glütensiz Baklagiller Nelerdir?

Nohut, bezelye, mercimek ve fasülye glüten içermeyen bakliyatlardandır. Tıpkı şeker içeren meyvelerde olduğu gibi bunları tüketirken de ölçülü olmak gerekmektedir.

Glütensiz Tahıllar Nelerdir?

Karabuğday, beyaz ve kahverengi doğal pirinç, kinoa, teff, sorgum, darı glütensiz tahıllardandır. Sorgum buğdaygiller ailesinden bir bitkiden elde edilir.

Glütensiz Soslar, Baharat ve Otlar Nelerdir?

Hazır ürünler kullanıyorsanız etiketlerine dikkat ederek daha rahat hareket edebilirsiniz. Acı sos ve ketçap glüten içerdiği için bunları tüketemezsiniz. Hardal, salsa, tapenade ve yaban turbu glüten içermeyen ürünler arasındadır. Bunun beraberinde etiketlerinde glüten içermediği bilgisini görüyorsanız soya sosu da tüketebilirsiniz. Baharat ve otlar konusunda da rahat davranabilirsiniz. Yapımında buğday ve soya kullanılan karışımlara karşı dikkatli olmanız yeterli.