Sağlıklı Yaşam İçin Herşey


Glutensiz Ürünler

Glutensiz Ürünler
Bilindiği üzere artık sağlıklı beslenmenin öneminin çok daha iyi kavrandığı bir çağda yaşıyoruz. Glutensiz ürünler de bugün için sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasını oluşturuyor. Peki, neden bazı durumlarda glutenli ürünlerden uzak durmak zorundayız. İsterseniz öncelikle bu maddenin neden zararlı olduğunu ve uzak durulması gerektiğini aktardıktan sonra konumuza devam edelim. Karbonhidratlı yiyecekler sınıfında yer alan buğday, yulaf, arpa ve çavdar gibi tahıllı ürünlerde bulunan gluten aslında bir protein. Ancak besleyici ve vücuda yararlı birçok yönü bulunan bu protein bazı hastalık gruplarında önemli düzeyde sağlık sorunlarına neden olabiliyor. 


Glutenli Gıdalar Çölyak Hastalığında Önemli Sorunlara Neden Oluyor


Çünkü bu hastalığa sahip olanlar glutenli gıdalar tükettiklerinde bağırsağın iç mukozasında önemli düzeyde tahribat gelişmesine neden oluyor. Bu deformasyona gelişen alerji neden olmaktadır. Tüm bunların neticesinde maalesef hayati tehlikeye kadar uzanacak bir sonuç ortaya çıkabiliyor. Bu hastalıkla mücadele edenlerde görülen şişkinlik, ishal, kilo kaybının yanı sıra kas problemleri ve demir eksikliği glutenli gıdaların oluşturduğu sorunlardan kaynaklanır. Ayrıca gelişen ciddi semptomlar bağırsaktaki gıdaların emiliminin durmasının bir sonucu olarak gelişiyor. 


Glutensiz Gıdalar Web Sayfamızda Satışa Sunuluyor


İzin verirseniz burada önemli bir konuya değinelim. Web sayfamız çeşitli markaların ürünlerinden oluşan glutensiz gıdalar konseptinde yer alan ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla talep ettiğiniz bu tarz ürünleri sayfamızdan satın alabilir ve gıda kodeksine uygun ürünlerimize sipariş yoluyla sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sayfamızda sizlere uygun ürünleri tespit etmek ve sipariş vermek olacaktır. 


Glutensiz Ürün Pazarında Önemli Bir Yere Sahibiz


Tabi glutensiz ürün pazarında önemli bir yere sahip web sayfamız sizlerin kolayca sipariş oluşturmanıza olanak sağlayacak şekilde dizayn edildi. Bu çerçevede sitemizden glutensiz ve yağı azaltılmış çocuk ve bebe bisküvileri, çikolata kaplı bisküviler, tuzlu krakerler satın alabilirsiniz. Ayrıca tuzlu organik hindistan cevizi, glutensiz kakaolu mini kek tarzında ürünleri de sayfamızda bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra glutensiz atıştırmalık, kavrulmamış badem gibi ürünleri sitemiz üzerinden sipariş verebileceğinizi lütfen unutmayınız. . Ayrıca glutensiz ürünler dışında web sayfamızdan antialerjik tekstil ürünleri, organik ürünler, düşük proteinli gıdalar ve antialerjik temizlik maddeleri satın alabilirsiniz. 150 TL ve üzerinde alışverişlerde kargo ücreti de talep etmiyoruz. Keyifli alışverişler diliyoruz
 

Web Sitemize Kayıt Olmak İçin Tıklayınız